Košarkaši Vogošće upisali su pobjedu u prvoj utakmici 5.kola nad Slobodom u Mejdanu rezultatom 80:56.

Prvu četvrtinu gosti su riješili u svoju korist 17:13. Potpuno zasluženo jer su bolje otvorili susret te u jednom trenutku igre imali 13:5.

Gosti prvi put imaju dvocifrenu prednost u 15. minuti 31:20. Neodrživ je Evert, ali i King koji pogađa za 33:20. Josip Pandža zove time-out…

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću 39:30 za goste.

Poenima Mićića gosti odlaze na 49:32. Pandža ponovno zove time-out… Vogošća do kraja trećeg perioda održava visoku prednost, a z posljednjih deset minuta ulazi s rezultatom 63:40.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Milivoje Božović sa 14 poena , dok je Enes Latifagić dodao 12.

Vogošću u ovom susretu prevodio je Đorđe Micić sa 25 poena dok je Immanuel King dodao 19.

OKK Sloboda- KK Vogošća 56:80

Rezultat po četvrtinama: (13:17, 17:22,10:24, 16:17)

Sloboda: Naletilić 6, Šibalić 9, Latifagić 12, Božović 14, Tomić 4, Čerkezović 4, Subašić, Dedajić 5, Jovanović, Krajinić, Thondiouf. Trener Josip Pandža

Vogošća: Micič 25, Vuleta 4, Talić 9, King 17, Evret 13, Vranić 12, Čamdžić, Sijerčić, Dedović, Coloman, Aranitović Trener: Goran Šehovac.