HomeRegionalni basketABA ligaZadar slavio u Skoplju

Zadar slavio u Skoplju

Košarkaši Zadra savladali su MZT Skoplje na gostovanju rezultatom 78:77 i izjednačili na 1-1 u baražu za opstanak u ABA ligi.

Makedonski klub je napravio brejk na startu serije, pobjedom u Zadru 89:83, ali je uslijedio odgovor u drugom susretu.

MZT je mnogo bolje ušao u meč, u prvom periodu je već imao deset poena prednosti u jednom trenutku, ali više nije uspio da se odvoji. Zadrani su se povremeno vraćali i smanjivali razliku, ali je domaći tim u trećem periodu stigao i do plus 14. Ipak, u posljednjoj četvrtini gosti su preuzeli kontrolu, njihova prednost je išla i do šest poena razlike, a pred posljednja dva minuta rezultat je bio 77:71.

Zadrani su tada ušli u seriju grešaka, a Džejms Vudard je približio MZT na poen razlike 15 sekundi prije kraja. Uslijedio je faul Andrije Bojića nad Lukom Žorićem, koji je postigao jedno slobodno bacanje, da bi Vudard na kraju postao tragičar. Poslije Marija Litla pogodio je samo jedno bacanje, drugo je namjerno promašio, ali je stigao do lopte, ali je uslijedio novi promašaj i slavlje gostiju.

Zadar je do trijumfa predvodio Litl sa 20 poena i pet skokova, Žorić je dodao 17 poena i sedam skokova, dok je Vladimir Dašić upisao 12 poena i osam skokova.

U poraženom timu Vudard je imao 26 poena i sedam skokova, dok je Lester Medford utakmicu završio sa 17 poena i pet asistencija.

Majstorica baraža igra se narednog utorka u Zadru.