HomeBhbasketLiga BiHZrinjski 7 od 7 za suvereno prvo mjesto

Zrinjski 7 od 7 za suvereno prvo mjesto

Košarkaši Zrinjskog opravdali su ulogu favorita protiv Širokog u večerašnjoj utakmici 7. kola Prvenstva BiH ostvarivši zasluženu pobjedu 75:66, iako su gosti s Pecare početkom završne četvrtine pošteno priprijetili smanjivši svoj zaostatak na tri poena razlike, ali protiv objektivno boljeg domaćina više od toga ovaj put nisu mogli.

Utakmica je krenula jako neuobičajeno, jer se igralo u serijama, pa su domaćini tricama Princa i Sokolovića poveli sa 6:0. Široki je serijom 8:0 uzvratio za svoje prvo vodstvo od 8:6, no nakon toga slijedi nova serija Zrinjskog za njihovih 13:8. Nakon toga Mostarci su ipak održavali stečenu prednost, te poslije prve četvrtine vodili 19:12.

Izvrsno je domaćin ušao i u drugi period igre, te tricama Demića i Šutala poveo s 25:12. Sredinom drugog razdoblja igre bilo je i uvjerljivih 35:19, no tada su se razigrali Dario Drežnjak i Ivan Mikulić, te spustili širokobriješki zaostatak na znatno prihvatljivijih 35:28, međutim na kraju prvog poluvremena Vlašićeva momčad je ipak imala dosta pristojnih 40:30.

Marko Ramljak je na otvaranju drugog dijela zabio četiri poena za vodstvo Zrinjskog 44:30, ali je Mateo Čolak uzvratio sa svojih sedam uzastopnih poena, te smanjio na 44:37 nakon čega Princ novom tricom ponovno odvodi “Plemiće” do dvoznamenkaste prednosti 47:37, ali gosti nastavljaju sa svojom sve boljom igrom, razigrao se i Jure Zubac, te su gosti do okončanja treće četvrtine smanjili na 52:46.

Početkom završnog perioda gosti na krilima dvojca Zubac-Čolak smanjuju na svega tri poena razlike – 54:51 što je bio nagovještaj još većih uzbuđenja. Mostarci ipak ne dozvoljavaju gostima da eventualno preuzmu vodstvo, te ih Brummitt i Princ odvode do prednosti 60:53. Zrinjski je prednost održavao do kraja, odnosno krajnjih 75:66 upisavši i sedmu pobjedu u isto toliko nastupa, dok Širokobriježani imaju polovičan učinak od 3 pobjede i 3 poraza.

Domaći kapetan Vedran Princ postigao je za svoju momčad 16 poena uz 4 asistencije, dok je Marko Ramljak pored 15 poena prikupio po 5 skokova i asistencija. Torrion Brummitt imao je učinak od 13 poena i 9 skokova, a dvoznamenkasti u domaćim redovima bili su još Šutalo s 11 i Sokolović s 10 postignutih poena.

Kod gostiju najbolji sa po 15 poena bili su Mateo Čolak i Dario Drežnjak.

MOSTAR – Dvorana Bijeli Brijeg. Utakmica 7. kola Prvenstva BiH: Zrinjski – Široki 75:66 (19:12, 21:18, 12:16, 23:20).

HKK ZRINJSKI: Šutalo 11, Kuzman, Princ 16, Sokolović 10, Golemac, Demić 5, Barać, Begić 1, Brummitt 11, Milićević 2, Ljujić 2, Ramljak 15. Trener: Hrvoje Vlašić.

HKK ŠIROKI: Naletilić 4, Soldo, Lončar 4, Planinić, Mikulić 8, Čolak 15, Zubac 8, Šušak, Karačić 5, M. Drežnjak 4, D. Drežnjak 15, Batinić 3. Trener: Mladen Vušković.