HomeBhbasketLiga BiHZrinjski porazio Spars u finalu Međunarodnog turnira "Sabit Hadžić"

Zrinjski porazio Spars u finalu Međunarodnog turnira “Sabit Hadžić”

Košarkaši Zrinjskog osvajači su prvog Memorijalnog turnira Sabit Hadžić održanog tokom prethodna dva dana u Sarajevu

Plemići su u finalu savladali ekipu Sparsa rezultatom 96:77. U finalnoj utakmici tim iz Mostara je pokazao da je trenutno u boljoj formi i predvođen sjajnim Todorovićem i Sokolovićem uz Amerikanca Speetha najavio da će i u novoj sezoni voditi borbu za najviši plasman. Prvu četvrtinu su gosti riješili u svoju korist rezultatom 21:17 u jednoj ravnopravnoj utakmici u kojoj niti jedna ekipa nije uspjela da napravi rezultatsku prednost.

U drugoj četvrtini ‘proradio’ je Todorović i jednostavno je dalkometnim šutevima napravio razliku na terenu, pa su Mostarci imali prednost od 15 poena na poluvremenu (48:33). I treći period gosti su otvorili vrlo dobro i stvorili prednost od 20 poena, ali su i domaći košarkaši uspjeli da umanje njihovu prednost  na 12 poena sredinom treće četvrtine. Ipak, više od toga nisu uspjeli pa je razlika nakon trećeg perioda ostala jednaka onoj na poluvremenu. Rezultat je glasio 74:59 u korist tima iz Mostara.

I posljednji period je pripao ekipi Zrinjskog koja je na kraju zasluženo slavila pobjedu rezultatom 96:77. Najefikasniji u ekipi Zrinjskog bio je Todorović sa 36 poena, dok je Sokolović postigao 20, a Speeth 17. U ekipi Sparsa najefikasniji je bio Albijanić sa 12 poena. Treba napomenuti da je u utakmici za treće mjesto ekipa Slobode iz Užica bila ubjedljiva protiv ekipe austrijskog Graza.