HomeBhbasketZvezda bez problema u Stožicama

Zvezda bez problema u Stožicama

Crvena zvezda mts niže mirne pobjede u ABA ligi.

Ni u završnici utakmice u “Stožicama” nije bilo uzbuđenja, jer je ekipa Milana Tomića mnogo prije finiša “slomila” otpor slovenačkog šampiona. Posljednje minute koristila je za atrakcije i rutinsko privođenje kraju svog sedmog trijumfa u isto toliko kola regionalnog takmičenja.

Olimpija – Zvezda 60:83 (23:22, 13:21, 13:22, 11:18)

Iako je prvih 15 minuta utakmice nagovještavalo uzbudljivo veče u slabo popunjenoj ljubljanskoj dvorani, Bili Beron i Ognjen Dobrić su učinili da Beograđani na pauzi vode sedam poena, a ta razlika je do završnice samo rasla.

Domaćin je početkom nastavka pokazao reakciju, prišao na 43:47 ali je trojka Džoa Reglenda potom najavila veliki nalet Beograđana. Maik Cirbes postigao je u tom kvartalu osam poena, a slovenački tim je “jeftinim” prekršajima slao crveno-bele na liniju penala, pa je Zvezdino vođstvo pre svega čvrstom odbranom mirno raslo sve do sredine završne četvrtine.

Trojka Filipa Čovića i njegova asistencija kroz noge rivala za Cirbesa najavili su Olimpijinu katastrofu u 37. minutu (54:81), ali su Blaž Mesiček i Marvin Džouns u posljednjim trenucima ipak koliko-toliko ublažili neuspeh svog tima.

Crveno-beli su ovim trijumfom sačuvali svoj perfektni niz i ostali prvi na tabeli, ispred Mege (6-1). Sa druge strane, Olimpija je trenutno na začelju, sa dve pobede i pet neuspeha.

Zvezda će se posle mirnog gostovanja posvetiti meču protiv Monaka u Evrokupu (sreda), a u narednom kolu ABA lige će kod kuće igrati protiv Mornara. U Ljubljani su je poenterski predvodili Beron sa 17 poena (3/6 za tri, 6 asistencija), Faje sa 12 (6 skokova), kao i Dobrić i Cirbes sa po 10 poena.

Sa druge strane, Skot Rejnolds je sa 17 poena jedini pružao otpor srpskom timu i kada je bilo jasno kako će se meč završiti.

“Odigrali smo dobru utakmicu, svih 40 minuta. Mislim da su svi igrači dali svoj učinak da na kraju izgleda da se dobilo lako. Olimpija je pružila otpor u prvom poluvremenu, pokušala da odigra čvrsto u odbrani i dobro u napadu. Mislim da smo odigrali dobrih 40 minuta i da smo zasluženo pobedili”, rekao je Tomić na konferenciji za novinare posle utakmice.