HomeRegionalni basketABA ligaZvezda ponizila Budućnost i osvojila titulu

Zvezda ponizila Budućnost i osvojila titulu

Košarkaši Crvene zvezde novi su prvaci ABA lige nakon što su u majstorici, u odlučujućem petom meču, pred svojim navijačima deklasirali prošlogodišnjeg šampiona podroričku Budućnost rezultatom 97:54.

Atmosfera u dvorani “Aleksandar Nikolić” bila je usijana, a pred sami početak došlo je do incidenta. Nakon što su igrači Budućnosti izašli na zagrijavanje, na teren ušli pojedini navijači Zvezde i krenuli su ka klupi gostiju. Sa tribina su poletjele petarde, upaljači, čak i cigla…Gostujući košarkaši su se vratili u svlačionicu i nisu htjeli da igraju utakmicu prije nego se ispraznio dio tribine pored njihove klupe. Punih 45 minuta trajao je prekid, a utakmica je konačno počela sa sat vremena zakašnjenja.

Prva dionica počela je nervozno sa obje strane. Igrači su dosta griješili i stoga ne čudi mali broj koševa. Zvezda je u dva navrata imala +10, ali gosti iz Podgorice su u finišu smanjili na 18:13.

I onda u drugoj četvrtini potpuni krah Budućnosti. Beograđani su napravili seriju 10:0, koja je konstatno nastavila rasti. Briljirao je Boriša Simanić koji je i u fazi napada, ali u odbrani dao ogroman doprinos i nakon prvih 20 minuta igre bilo je nedostižnih 47:21.

Drugo poluvijeme bilo je samo formalnost, ali to nije spriječilo domaće da do nogu potuču indisponirane goste. Na kraju je bilo 97:54 i beogradski klub je četvrti put u historiji postao regionalni šampion te je izborio plasman u Euroligu naredne sezone.

KC Rivers je bio sjajan sa 21 poenom, dok su Faye, Simanić i Ojo postigli po 10 koševa. Kod loših Podgoričana Norris Cole je postigao devet poena.