HomeRegionalni basketABA ligaZvezda povela u finalu Aba lige

Zvezda povela u finalu Aba lige

Večeras je u Beogradu započela repriza prošlogodišnjeg izdanja finala ABA lige između Crvene zvezde i Budućnosti, a pobjedu u prvoj utakmici su odnijeli domaći rezultatom 91:72.

Obje ekipe su igrale čvrsto od samog starta utakmice, vidio se rivalitet, a to je rezultiralo i neizvjesnom igrom na početku.

Prvo poluvrijeme je okočnano sa prednošću Zvezde rezultatom 45:42, a dionicu je obilježilo nekoliko tehničkih greški na obje strane.

Drugo poluvrijeme je ekipa Zvezde krenula nešto jačim tempom, a to je rezultiralo da se i rezultatski odlijepe, jer su na kraju treće dionice imali veliku prednost od 13 poena.

Posljednju dionicu su igrači Budućnosti bili dosta nervozni, imali su lošu selekciju šuteva i to je rezultiralo da ne uspiju smanjiti zaostatak.

Zvezda je tokom posljednje četvrtine čuvala prije stečenu prednost, a na kraju su slavili rezultatom 91:72.

Najefikasniji u dresu Zvezde je bio Baron sa 19 poena, dok je u redovima Budućnosti najviše poena postigao Cole (18). Nemanja Gordić je uspio postići 8 poena uz 4 asistencije.