HomeRegionalni basketABA ligaZvezda preko Partizana do finala i Eurolige

Zvezda preko Partizana do finala i Eurolige

U četvrtom susretu polufinalne serije košarkaši Crvene Zvezde savladali su Partizan 81:73 i rezultatom 3:1 u seriji izborili plasman u finale ABA-lige i Euroligu.

Partizan je dobro otvorio susret i posle prve četvrtine imao vodstvo 24:22. U drugoj četvrtini crno-beli su vodili do 19.minute, kada Zvezda tricom Kalinića dolazi do prvog vodstva na utakmici i na poluvrijeme odlazi sa prednošću 38:36.

U nastavku igre Partizan ekipa Dejana Radonjića ne dopušta Partizanu da dođe do prednosti te u posljednjih 10.minuta susreta ulazi sa vodstvom 64:58.

U poslednjoj četvrtini Zvezda odličnom igrom u odbrani kontroliše rezultat, Partizan je bez rješenja u napadu kao i adekvatnog odgovora u odbrani. Zvezda mirno privodi susret kraju i dolazi do zaslužene pobjede.

Kod Zvezde Williams i Jenkins sa 19 poena bili su najzaslužniji za pobjedu, njima uz rame bio je Marjanović sa 12 poena i 14 skokova.

U redovima Partzana Murić je bio najefikasniji sa 25 poena Milutinov je dodao 13 poena.

Zvezda će u finalu ABA-lige igrati sa pobjednikom majstorice u Podgorici između Budućnosti i Cedevite.