Večeras je u BKC-u Tuzla u organizaciji Sportskog saveza, pod pokroviteljstvom Vlade TK i produkcijom Promus medije održan 25. Izbor najboljih sportista TK za 2018. godinu.
Najbolje su tenisreka Nefisa Berberović (pojedinačni sportovi) i košarkašica Danira Musić (kolektivni sportovi).
NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTI U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM
Kadira Nukić, Streljački invalidski klub „Tuzla“
Rasma Beganović, SKOSI Živinice
Hajro Bečić, Streljački klub invalida Banovići
NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM
Streljački invalidski klub Tuzla
NAJUSPJEŠNIJI TRENER U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM
Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BIH u sjedećoj odbojci
NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA U KATEGORIJI OSOBA SA INVALIDITETOM
Ermin Jusufović , SKISO „Sinovi Bosne“ – Lukavac
POJEDINAČNI SPORTOVI:
NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:
Emina Abdulić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
Mila Hrustić, Plivački klub „Sprint“ Tuzla
Kenan Mehmedović, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla
Sandro Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla
NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:
Huso Turić, KBS „Golden team“ Kalesija
Hamza Čajić, KBS Orkka Lukavac
Stefani Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla
NAJUSPJEŠNIJI TRENER U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:
Senad Osmanović, KBS „Golden team“ Kalesija
Željko Zombra, KBS Orkka Lukavac
Una Selman Žilić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
Anto Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla
NAJUSPJEŠNIJE EKIPE U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:
KBS Orkka Lukavac
KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
Karate klub „DO“ Tuzla
NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:
Mensur Đozić, KBS Orkka Lukavac
Rusmir Malkočević, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla
Vedad Karić, Biciklistički klub „Jedinstvo“ Tuzla
Azra Bašić, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA/SPORTISTKINJA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:
Nefisa Berberović, Teniski klub „NES“ Tuzla
EKIPNI SPORTOVI
NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U EKIPNIM SPORTOVIMA:
Asim Muratović, Fudbalski klub Sloboda Tuzla
Nela Kim Popović, Košarkaški klub RMU Banovići
NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:
Amar Beganović, Fudbalski klub Sloboda Tuzla
Armin Subašić, Omaldinski košarkaški klub Sloboda Tuzla
NAJUSPIJEŠNIJI TRENER U EKIPNIM SPORTOVIMA:
Goran Jurčenko, Košarkaški klub RMU Banovići
NAJUSPJEŠNIJE EKIPE U EKIPNIM SPORTOVIMA:
Košarkaški klub RMU Banovići
OŽRK Jedinstvo Tuzla
Juniorska ekipa OKK Sloboda Tuzla
NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:
Edis Smajić, Fudbalski klub Sloboda Tuzla
Admira Zvekić, OŽRK Jedinstvo Tuzla
Dzenita Ikanović, Košarkaški klub RMU Banovići
NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA/SPORTISTKINJA U EKIPNIM SPORTOVIMA:
Danira Musić, Ženski košarkaški klub RMU Banovići
Posebna priznanja Sportskog saveza:
Arslan Dizdarević
Ving Tchun Kung Fu Klub “Panther” Tuzla
Nirmel Muratović
Mladen Nedić
Dr. Mensur Hadžibeganović
Elvir Bijedić
Prof.dr. Alija Biberović