HomeINObasketEuroleagueAlba porazila Zvezdu u Beogradu, Efes pregazio Asvel

Alba porazila Zvezdu u Beogradu, Efes pregazio Asvel

Crvena zvezda je večeras u Beogradu svojim navijačima priredila još jednu infarkt završnicu, a ovaj put joj je gostovala berlinska Alba, koja je nakon produžetka odnijela trijumf sa 85:94.

Beogradski tim je bio puno bolji u prvom poluvremenu, a na odmor su otišli s prednošću od 43:39.

Bolje je i u nastavak ušao tim Dragana Šakote, ali je onda uslijedila nevjerovatna serija pogodaka za tri poena gostiju iz Berlina.

Ubacili su čak osam trojki, te istopili prednost Zvezde i prešli čak u vodstvo.

Posljednja dionica utakmice je donijela pravu dramu. Minut prije kraja rezultat je bio poravnat 79:79.

Zvezda je imala posljednji napad, ali je to odigrala očajno te je Branko Lazić morao šutirati s jedne noge, te je promašio.

U produžetku se potpuno raspala Zvezda, koja je ubacila svega pet poena, što je Alba iskoristila i slavila s ubjedljivih 94:85.

Kod Zvezde je još jednu sjajnu partiju odigrao Kevin Punter sa 20 poena, dok je kod Albe briljirao Luke Sikma sa 15 poena i 10 skokova. Peyton Siva je ubacio 12 poena (4 trojke).

U utakmicama koje su završene ranije, CSKA je na krilima Mikea Jamesa (33 poena) savladao Baskoniju sa 94:90, dok je Valencia slavila na gostovanju kod Zenita sa 81:86.

Domaći trijumf je nad Asvelom ostvario Anadolu Efes sa 101:74. Ponovo je briljirao Shane Larkin sa 29 koševa.