Anadolu Efes je u hali “Aleksandar Nikolić” savladao Crvenu zvezdu rezultatom 75:64 (16:14, 24:22, 27:14, 8:14). Ekipa iz Istanbula je bila oslabljena neigranjem Vasilija Micića, Rodriga Buboe, Brajanta Danstona i Tibora Plajsa, dok u sastavu Zvezde nisu bili Džoni O’Brajant i Lengston Hol.

Najbolji period u večerašnjem meču, Zvezda je imala u uvodnim minutama kada je povela sa 8:0. Kris Singlton i Šejn Larkin su veoma brzo vratili susret u egal, a kada je Kruno Simon pogodio za dva poena, gosti su preokrenuli (13:12). Do kraja četvrtine su se u strijelce upisali Adrijan Moerman na jednoj i Tejlor Ročesti na drugoj strani, pa je nakon 10 minuta košarke bilo 16:14 za Efes.

Ispostaviće se kasnije, prelomni trenutak se desio početkom drugog kvartala. Bugrahan Tunčer i Larkin su bili tvorci 19:4 serije Efesa koja je tim Ergina Atamana odvela na +14 (35:21), a Zvezda do kraja utakmice nije pronašla način da preokrene rezultat. U finišu prvog poluvremena, domaći su na krilima Duopa Rita spustili zaostatak na samo četiri poena, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 40:36 za Turke.

Sve do sredine treće četvrtine, Zvezda je održavala zaostatak na dva posjeda razlike, ali onda Singlton i Džejms Anderson pogađaju dvije trojke u dva napadu Efesa, a potom i Simon poentira za 58:45. Do kraja dionice, prednost “Pivara” je samo rasla, tako da je nakon 30 minuta košarke bilo 67:50 za goste. Odličan je u tom periodu bio Moerman za kojeg crveno-bijeli nisu imali rješenja ni pod košem, ali ni pri šutu sa distance.

U posljednjem periodu, postavljalo se samo pitanje oko konačnog rezultata. Domaći su potpuno potonuli i niti u jednom momentu nisu zaprijetili večerašnjem protivniku. Na kraju, konačan rezultat je bio 75:64.

Najefikasniji u redovima Efesa bio je Larkin sa 18 poena, dok je Moerman upisao poen manje. Kod Zvezde, bolji od ostalih je bio Volden sa 14 poena.

U narednom kolu, Zvezda gostuje kod Makabija, dok će Efes na svom parketu dočekati Baskoniju.