HomeINObasketEuroleagueArmejci pregazili Panathinaikos, Real se namučio protiv Asvela

Armejci pregazili Panathinaikos, Real se namučio protiv Asvela

Košarkaši madridskog Reala slavili su u “Vizink centru” protiv Asvela sa 87:78.

Gosti su dobili prvi kvartal sa 20:14, ali je Real uzvratio u drugoj dionici, koju je dobio sa 25:18, te je na odmor domaćin otišao sa pola koša prednosti.

Tijesno je bilo i u trećoj četvrtini, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, na kraju je Real otišao u poslednjih 10 minuta sa četiri poena viška.

Uspjeli su u odlučujućoj dionici da se odlijepe i na dvocifren višak, držali su stvari pod kontrolom te su zasluženo slavili.

Na kraju je Kerol bio najefikasniji sa 19 poena, 15 je dodao Kozer, dok je 10 ubacio Garuba.

Kod Asvela 13 poena Žan-Šarla, 12 je dodao Maledon, 11 je ubacio Strazel, dok je dabl-dabl upisao Džekiri sa 10 poena i 11 skokova.

U istom terminu gledali smo daleko dramatičniji susret pred praznim tribinama dvorane u Valensiji, Olimpija Milano je na kraju slavila sa 81:83 (65:65) nakon produžetka.

Neizvjestan susret, gosti su imali prednost nakon prvog poluvremena od osam poena, ali je već u trećem kvartalu Valensija poravnala.

Do kraja regularnog dela je bilo jako napeto, na kraju niko nije uspio da se odlijepi, otišlo se u dodatnih pet minuta.

Valensija je imala rezultatsku prednost u produžetku sve do posljednjih sekundi, kada je Vladimir Micov trojkom riješio pitanje pobjednika.

Ćaćo Rodrigez je bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu sa 16 poena i devet asistencija, pratili su ga junak Micov sa 13 poena, kao i Rol i Skola sa po 11 poena.

Kod Valensije 21 poen Abaldea, 19 je dodao naš Bojan Dubljević, dok je 12 ubacio Ndur.

Košarkaši moskovskog CSKA slavili su na gostovanju u Grčkoj protiv ekipe Panatinaikosa sa 66:97.

Tek sredinom prvog kvartala su gosti iz Moskve uspjeli da se odlijepe, pa su stekli i 10 poena prednosti pred odlazak na odmor.

U drugoj dionici je CSKA uspio da zadrži višak od 10 poena, da bi u trećoj četvrtini “Armejci” stekli 14 poena prednosti.

A onda, sredinom posljednje deonice kreće prava rapsodija gostujućeg sastava, razigrali su se i Sent-Ros i Kufus, pa je prednost iz minuta u minut rasla.

Na kraju su dobili četvrti kvartal sa 32:15, pa je PAO doživio katastrofu u svojoj dvorani.

Pobjednički sastav je sa 21 poenom predvodio Hilijard, pratili su ga Majk Džejms sa 18 poena, Hajns sa 13 i Sent-Ros sa 11 poena, dvocifreni su bili i Fojtman i Kufus sa po 10.

Kod očajnog Panatinaikosa su se izdvojili DeŠon Tomas sa 12 i Kalates sa 10 poena (7as).

U prvom meču dana Zenit je nakon produžetka savladao ekipu Žalgirisa 76:75.

Kod pobjednika, Albisi je zabilježio 19 poena, Ajverson 14. Na drugoj strani Lendejl 27 poena, 6 skokova, ali ga niko nije pratio osim Kej-Si Riversa koji je zabeležio 14 poena.