HomeRegionalni basketArslanagić postigao 13 poena u pobjedi Škrljeva nad Splitom

Arslanagić postigao 13 poena u pobjedi Škrljeva nad Splitom

Škrljevo je dočekalo Split u zaostalom dvoboju 27. kola HT Premijer lige i iznenadilo Žute. Momčad Damira Rajkovića slavila je rezultatom 77:71.

Prvo poluvrijeme pružilo je vrlo izjednačenu igru, uspjeli su gosti sredinom druge dionice napraviti seriju 0:7 te tako stići na +8. Ipak, do isteka prvih 20 minuta Škrljevo je ‘odgovorilo’ te se na veliki odmor otišlo s 33:38. Žute je u prednosti u tim trenucima držala bolja trica (7/15), a najraspoloženiji je bio Ilija Đoković s 9 poena.

Škrljevo je izvrsno otvorilo nastavak te preko Robertsona i Jelenkovića poravnalo rezultat. Kod Žutih se tada razigrao Darko Bajo, Split je ponovno preuzeo vodstvo i otišao na +7, ali je ekipa Damira Rajkovića na krilima raspoloženog Robertsona te polaganjem Arslanagića u posljednjih deset minuta ušla s minimalnim zaostatkom (52:53).

Zeleni su furiozno krenuli u zadnjih deset minuta, Robertson je ostao enigma Splitu, a ubačajima Josipa Barnjaka domaćini su poveli 62:56. Marko Luković tricom je uzvratio, međutim, Luka Vucić je košem vratio Škrljevo na +5. Preko iskusnog Marka Lukovića Splićani su stigli na 65:65, ali Škrljevo tada polaganjem Frana Pilepića i vezanim ubačajima sjajnog Robertsona odlaze na +6. Ipak, uspjeli su gosti tricom Marka Lukovića doći na ‘posjed zaostatka’ (73:70) na 24 sekunde do kraja. Uslijedio je brzi faul na Pilepiću, koji je sigurno ubacio slobodna bacanja i tu je priči bio kraj. Krajnji rezultat bio je 77:71 za domaću momčad.

Prvo ime bio je Arkim Robertson s 21 poenom i 11 skokova, Barnjak i Arslanagić su dodali po 13. Ilija Đoković je za Split ubacio 11 poena uz 5 asistencija.

Škrljevo je ovim slavljem preskočilo Sonik Puntamiku na petoj poziciji, Splićani su treći s omjerom 24:6.