HomeRegionalni basketABA ligaBajić: Ključni segment našeg poraza je ofanzivni skok

Bajić: Ključni segment našeg poraza je ofanzivni skok

Naš prvak sinoć je poražen od Crvene Zvezde 85:80. Nakon utakmice trener Dragan Bajić i igrač Đorđe Milošević su dali sljedeće izjave:

Dragan Bajić, trener Igokee:

“Bila je ovo dobra utakmica, publika je mogla da uživa. Rekao sam igračima da ako želimo da pobjedimo ovako jakog protivnika u gostima, moramo da igramo perfektno u svim segmentima. Međutim, izdvojio bih tri ključna segmenta poraza. To je prije svega ofanzivni skok i taj drugi napad Crvene zvezde iz koga je dala 18 poena. Zatim imali smo 17 izgubljenih lopti. Kada to uradiš i protiv mnogo slabijih protivnika, ne možeš da se nadaš pozitivnom rezultatu. I na to, iz kontranapada smo primili 22 poena. Morali smo da budemo agresivniji, pogotovo u drugoj četvrtini. Primili smo 48 poena za poluvrijeme. Kasnije smo ipak imali svoju šansu, kada smo uhvatili priključak. Da li smo se tada uplašili pobjede ili ne znam šta. Imali smo puno grešaka u kontinuitetu. Crvena zvezda se ponovo odvojila i nismo imali snage da ponovo preokrenemo rezultat. Okrećemo se mečevima koji slijede i našem cilju, a to je opstanak u ABA ligi.”

Đorđe Milošević, igrač Igokee:

“Crvena zvezda je zasluženo pobjedila. Tokom prvog poluvremena bili smo katastrofalni u odbrani. Primili smo 48 poena, što je nedopustivo. Kasnije smo pokušali koliko toliko da uspostavimo ravnotežu. Uspjeli smo u tome, ali smo se dosta odmorili jureći tu razliku. Imali smo priključak krajem treće četvrtine, ali smo nekim glupostima ponovo dozvolili rivalu da se odlijepi i tu je bio kraj. Okrećemo se mečevima koji slijede. A, to su Mega i Olimpija.”