HomeBhbasketWoman basketBanovići bili na korak do pobjede u Bugarskoj: Montana se provukla protiv...

Banovići bili na korak do pobjede u Bugarskoj: Montana se provukla protiv bh. prvaka

ŽKK RMU Banovići pružio dobar otpor na gostovanju kod bugarskog prvaka Montane u 3. kolu WABA lige. Savladane su u samom finišu 84:86

Prva četvrtina završena je rezultatom 23:23. U drugom periodu domaće igračice prave blagu prednost i na odmor odlaze vodstvom 48:42. I u trećem periodu Montana zadržava prednost. U posljednjih 10. minuta ulazi se rezultatom 69:62.

Naš prvak u posljednjoj četvrtini bori se da dođ6 do preokreta, na 3 minute do kraja izjednačavaju na 78:78. U samom finišu igralo se koš za koš. Više koncetracije imale su domaće igračice i došle do pobjede.

Ivanova je kod Montane bila najbolja sa 27 poena, Georgieva je dodala 16, Stoycheva 12, Dimitrova 11 i bh. reprezentativka Tavić 10 poena.

Kod Banovića Gilbert 24, Vrančić 19, Delić 17, Marković 13 poena i 10 skokova.