Večeras su odigrane četiri utakmice 13. kola košarkaške Eurolige, a Olimpia Milano doživjela je četvrti uzastopni poraz, dok je Bayern prekinuo negativni niz. Valencia je ostvarila pobjedu u Kaunasu, dok je Barcelona slavila protiv Panathinaikosa.

Valensija je slavila u Kaunasu protiv Žalgirisa rezultatom 86:82. Domaći su imali prednost tokom velikog dijela prvog poluvremena i kontrolisali su meč do samog kraja druge dionice. Gosti su odigrali sjajno treći period, koji im je bio ključan za pobjedu. Ulanovas je imao 16 poena, a Walkup je dodao 15 za Žalgiris. Kod gostiju Labeyrie je ubacio 22 poena.

Bayern je prekinuo niz od tri uzastopna poraza pobjedom protiv Zenita (77:69). Utakmica je bila tvrda, a na kraju su se Bavarci bolje snašli. Lučić sa 17 i Monroe s 12 koševa bili su najefikasniji kod Bayerna, a s druge strane Renfroe s 18 i Abromaitis sa 13 koševa bili su najbolji kod Zenita.

Olimpija Milano nastavila je redati poraze, a večeras četvrti uzastopni nanio im je Asvel (89:82). Gosti su imali prednost od 12 poena u drugoj četvrtini, ali su je brzo prokockali. Već u trećoj dionici Asvel je došao do prednosti, koju su sigurno zadržali do kraja. Kod Asvela dobre partije pružili su Lighty sa 19 i Taylor sa 18 poena. U redovima italijanskog kluba Scola je ubacio 14, a Rodriguez poen manje. Po 12 su dodali Gudaitis i Tarczewski.

Barcelona je slavila protiv Panathinaikosa koji oko mjesec nije znao za poraz u svim takmičenjima. Španski klub bio je bolji sa 98:86. Barcelona je otvorila meč sa serijom od 5:0 i do kraja nije ispuštala prednost ni u jednom trenutku. Barcelonu je do pobjede vodio Mirotić sa 23 poena, a Delaney je dodao 17 te Davies 12. U poraženom timu Fredette je ubacio 19 poena.