Večeras je odigrana druga utakmica play-off serije između CSKA Moskve i Baskonije, a pobjedu su iznenađujuće na kraju slavili gosti rezultatom 68:78, koji su poravnali rezultat u seriji na 1-1.

Baskonia je sjajno otvorila utakmicu, a već su nakon prve četvrtine imali prednost od devet poena razlike.

Do poluvremena je CSKA uspio to smanjiti, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 37:42 u korist gostiju.

Gdje je stala u prvoj četvrtini, Baskonia je nastavila u trećoj gdje su ponovo napravili veliku prednost te otišli na dvocifreno vodstvo.

U posljednjoj dionici su se Moskovljani pokušali vratiti u meč, ali bezuspješno. Konačan rezultat je glasio 68:78 što je dovelo do izjednačenja u seriji na 1-1.

Najefikasniji u redovima Baskonije su bili Darrun Hilliard sa 16 te Shavon Shields sa 15 poena, dok je u redovima CSKA najviše poena postigao Cory Higgins, ukupno 15.