HomeBhbasketLiga BiHBatologija u Areni: Božović 22 poena i 21 skok u pobjedi Čelika

Batologija u Areni: Božović 22 poena i 21 skok u pobjedi Čelika

Košarkaši Čelika ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni. Nakon tri gostujuće utakmice Zeničani su u prvoj domaćoj utakmici pobijedili Bosnu Royal 93:87.

U prvom dijelu Čelik je imao prednost, ali se Bosna Royal nije predavao, pa su na veliki odmor otišli sa +1 (43:44).

Podatak vrijedan pažnje je da je Milivoje Božović u 15. minuti utakmice ostvario double-double od 10 poena i 10 skokova. Do kraja poluvremena popularni Bato je ostvario 12 skokova.

Prvi period Čelik je riješio u svoju korist 23:12, ali su u drugom periodu primili 30 poena.

Memić sa 15 i Bulashvili sa 11 bili su najefikasniji u taboru Sarajlija.

Poenima Podojka Čelik je poveo 47:46, a Ćurevac je trojkom povisio na 49:46.

Božović je produžio seriju na 8:0, odnosno 51:46, a uslijedio ne novi veliki promašaj Muratovića.

Ni Čerkezović na drugoj strani nije bio preduzan u šutu za tri, ali griješe Sarajlije…

Bulashvili je smanjio na 53:51, a Čerkezović je uspio u napadu postići tri poena (2+1) za 56:51.

Micović je prednosti donio Bosna Royalu 58:59, nakon čega Josip Pandža zove time-out. Bulashvili je pogodio za 58:61 što je bila najviša prednost gostiju, ali je Buza vratio “tricom” rezultat na 61:61.

Treći period je okončan s rezultatom 66:64.

Trojkom Buze Čelik ima 70:64, a Bosna Royal ide na time-out.

Poenima Dedajića Čelik ide na 73:64.  Božović je postigao poene za 75:64. Novi time-out za Bosnu Royal.

Poenima Podojka Čelik ima najveću prednost 78:64. Domaći su bili u seriji 11:0.

Do kraja utakmice Bosna Royal se pokušao vratiti, ali… Čelik je uspješno odloljevao napadima i zasluženo pobijedio 93:87.

ak trojica košarkaša Čelika imala su učinak od 22 poena, ali Milivoje Božović je bio fenomenalan i sa 21 skokom i 3 asistencije.

Po 22 poena su imali i Nedim Buza i Haris Ćurevac.

U redovima Bosne se istakao Enis Memić sa 26 poena, dok je dva manje dodao Luka Bulashvili.