Košarkaši Olympiacosa savladali su Armani Milano 86:75 u 3. kolu Eurolige.

Iako su imali zaostatak od šest poena na poluvremenu, Atinjani su u nastavku bili mnogo bolji rival i došli do sigurnog trijumfa.

Domaći tim predvodio je sa 17 poena i 11 asistencija Sloukas, dok su Harrison i Printezis dodali po poen manje. Sa druge strane Sergio Rodriguez je ubacio 18 poena, a 16 je dodao Roll.

Bayern je pobijedio u Tel Avivu ekipu Maccabija sa 85:82.

Imali su prednost tokom većeg dijela meča, ali su domaći uspjeli da se izbore za neizvjesnu završnicu. Na kraju je sa skoro pola terena Wilbekin promašio šut za produžetak.

U dresu Bavaraca blistao je sa 26 poena Vladimir Lučić, 16 je dodao Zipser, a Nihad Đedović je bio skorman sa dva poena i tri asistencije. Domaće je sa 27 koševa predvodio Wilbekin, a 19 je dodao Žižić.

U derbiju večeri CSKA je kao gost pobijedio Fenerbahce nakon produžetka sa 77:78. Tokom cijelog meča rezultat je bio u egalu, a odlučilo je jedno uspješno realizovano slobodno bacanje Clyburna 11 sekundi prije kraja. Brown potom nije iskoristio šut za pobjedu na drugoj strani i Armejci su slavili.

Goste je do pobjede predvodio sjajni Clyburn sa 26 poena, a James je dodao 14. Kod domaćih najefikasniji su bili De Colo sa 21 i Eddie sa 18 koševa.

U posljednjoj utakmici večeri, Real je sa 94:85 savladao Khimki.