HomeBhbasketBh. košarkaši savladali Estoniju na turniru u Zagrebu

Bh. košarkaši savladali Estoniju na turniru u Zagrebu

Bh. košarkaši u trećem susretu na turniru u Zagrebu bili su bolji od reprezentacije Estonije rezultatom 85:76.

Bh. selekcija odigrala je protiv Estonije i posljednju utakmicu na pripremnom turniru u zagrebačkoj Areni. Nakon poraza od Hrvatske i tijesne pobjede nad Izraelom, slavili smo nešto lakše protiv Estonije. Estonci su namučili Hrvate, nisu ni danas bili baš lagan protivnik, no izabranici Duška Ivanovića na EP odlaze ipak sa nešto pozitivnim rezultatima i dobrom atmosferom.
U prvoj četvrtini smo nadigrali Estonce, bilo je 21:11, a na poluvremenu je naša prednost iznosila devet poena (41:32). Iako je izgledalo da smo u potpunosti kontrolirali utakmicu, Estonci su se uspijevali primaknuti na samo tri poena zaostatka krajem prvog dijela. Sredinom treće dionice imali smo plus 16 (56:40).
Do kraja treće četvrtine stvari se nisu promijenile, BiH je zadržala već tada nedostižnu prednost nad Estonijom. U zadnjih 10 minuta ušlo se pri rezutatu 65:50. Na samom početku posljednje dionice otišli smo na plus 20 (70:50). U finišu su se probudili naši rivali, došli su na minus pet 40 sekundi prije kraja, ali srećom nije bilo vremena za potpuni povratak. Renfroe je pogodio trojku za plus devet na kraju.
Stipanović je sa 19 poena, tri skoka i tri asistencije predvodio naš tim, Elmedin Kikanović je dodao 15 poena uz četiri skoka i tri asistencije, Renfroe je ubacio 12 poena, a kod Estonaca je Sokk sa 16 poena bio najbolji na parketu.