HomeRegionalni basketABA ligaBosna Royal na pogon Miroslava Pašajlića do pobjede nad Teodom (FOTO)

Bosna Royal na pogon Miroslava Pašajlića do pobjede nad Teodom (FOTO)

Miroslav Pašajlić bio je prvo ime utakmice Aba lige 2 između Bosne Royal i Teoda. Popularni Paša odigrao je najbolju utakmicu od dolaska u tabor Studenta. Postigao je 32 poena, imao 10 skokova i 10 asistencija u pobjedi Bosna Royal rezultatom 97:91.

Studenti su dobro otvorili utakmicu i od samog starta kontrolisali rezultat, ali su se u završnici prve četvtine gostujući košarkaši uspjeli primaći Bosni, pa je prva dionica završena rezultatom 25:22 za Studente.

Bosna je ponovo dodala gas u drugoj četvrtini i sredinom iste se odlijepila na plus 9 (38:29). Iako je Teodo u naredne tri minute opet došao na -3, Studenti su odlično završili prvo poluvrijeme, napravili sjajnu seriju i dobili ga rezultatom 50:40.

I u nastavku utakmice su košarkaši Bosne uglavnom kontrolisali igru i održavali rezultatsku prednost koja se naizmjenično povećavala i smanjivala, te su na kraju došli do svoje druge pobjede u ABA 2 ligi, rezultatom 97:91.