Košarkaši Bošnjaka iz Hadžića ostvarili su pobjedu u prvom kolu Lige 12, na svom parketu protiv Studenta 77:75

Prvi period protekao je u izjednačenoj igri,nakon prvih 10.minuta bilo je 18:18.U drugoj četvrtini Bošnjak preuzima incijativu, te na poluvrijeme odlazi sa vodstvom 41:34.

U nastavku igre Bošnjak nastavlja sa dobrom igrom,  Mostarci nisu uspjeli istopiti prednost, te domaćin u posljednjih 10.minuta  ulazi sa rezultatom 64:52.

Student puno bolje otvara četvrtu dionicu, međutim Mostarci ne uspjevaju preokrenuti rezultat. Hadžićani su uspjeli sačuvati prednost do kraja susreta i doći pobjede.

Najučinkovitiji u redovima Bošnjaka bio je Demić sa 22 poena, odličan je bio Rešidović sa 19 poena uz 6 skokova i 5 asistencija i Ćurevac sa 15 poena.

Kod Mostaraca Ramo Rizvić upisao je 17 poena i 11 skokova, Čamdžić je postigao 19, dok je Marković ubacio 15 poena.