HomeINObasketNBABoston pobijedio Heat

Boston pobijedio Heat

Boston Celticsi su konačno uspjeli dovršiti posao nakon vodstva u jednoj od utakmica finala Istočne konferencije.

U prvom meču izgubili su od Miami Heata nakon što su imali prednost od 14 poena. Drugi poraz upisali su poslije vodstva od 17 poena.

U trećem susretu serije vodili su od početka do kraja utakmice.

Prvu četvrtinu zaključili su sa prednošću od 31:22, poluvrijeme sa 63:50. U posljednjoj dionici su otišli i na 20 poena distance (100:80), da bi ipak dopustili Miamiju da istopi razliku u priđe na 109:104 u zadnjoj minuti.

Ipak, Marcus Smart je s osam uzastopnih ubačaja slobodnih bacanja spriječio potpuni preokret, Celticsi su slavili sa 117:106 za prvu pobjedu u seriji (1-2).

U redovima Bostona najefikasniji su bili Jaylen Brown (26 poena), Jayson Tatum (25), Kemba Walker (21) i pomenuti Smart (20).

Kod Heata je blistao Bam Adebayo (27 poena, 16 skokova), ali izostao je uobičajeni učinak Gorana Dragića (11 poena, šut 2-10), prvog strijelca Miamija u ovom play-offu.

Naredni susret finala Istoka igra se u noći između srijede i četvrtka (2.30 sati po našem vremenu), večeras je na rasporedu drugi meč finala Zapadne konferencije između Lakersa i Nuggetsa (1.30).