Tim Dejana Milojevića stigao je do trećeg trijumfa u ovoj fazi takmičenja pa će mu za plasman u četvrtfinale biti potrebna pobjeda nad Cedevita Olimpijom veća od tri poena razlike.

Budućnost je tokom čitavog prvog poluvremena imala prednost. Ipak, višak Podgoričana nije prelazio pet poena, a na veliki odmor otišlo se sa 47:45 za goste.

Rezultatska prednost u trećoj dionici konstantno je bila na strani Burga. Međutim, Budućnost nije dozvolila domaćinu da se odlijepi pa je nakon 30 minuta igre bilo 67:65 za francuski tim.

”Plavi” su sa osam vezanih poena otvorili posljednju dionucu čime su došli do nešto osjetnije prednosti – 75:69.

Ta prednost dala je vjetar u leđa crnogorskom šampionu, a zahvaljujući dvije vezane trojke Danila Nikolića Budućnost je na tri i po minuta do kraja stigla do velikih devet poena prednosti – 90:81.

Domaći su u posljednjim minutima pokušali da se vrate, imali su čak i šut za produžetak, ali je podgoriči sastav ipak odbranio prednost.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Kobs i Rid sa po 12 poena, dok su se kod domaćina izdvojili Pikok sa 29 i Skrab sa 20 poena.

Partizanu je trebala pobjeda protiv Trenta kako bi stigli do te borbe sa Metropolitanom u posljednjem kolu za 1. mesto i kako bi izbegli Uniks, ali su umjesto toga ubedljivo poraženi od Trenta sa 69:54.

Dakle, situacija je izuzetno komplikovana. Ukoliko Trento pobjedi Lokomotivu u narednom kolu, crno-beli će morati da savladaju Metropolitan u Ljubljani sa minimum 18 poena razlike.

Ukoliko Trento izgubi od Lokomotive, tu će se gledati koš razlika. Što znači da što većom razlikom Trento izgubi, manjom će razlikom crno-beli morati da pobjede Metropolitan.

Situacija je izuzetno komplikovana, ali Partizan ima šansu za prolaz u Top 8.