HomeEntitetske ligeRSBudućnost je u bh. eliti: Fabrička četvrtina iz bajke za podvig iz...

Budućnost je u bh. eliti: Fabrička četvrtina iz bajke za podvig iz snova

Oidgrana je četvrta utakmica finalne serije između Slavije i Budućnosti. Pobjeda je pripala ekipi Budućnosti rezultatom 75:72. Bijeljinska ekipa  ukupnim skorom 3:2 u seriji je izborila plasman u društvo najboljih bh. klubova.

Slavija je većim dijelom utakmice imala prednost, te u posljednju četvrtinu ušla sa vodstvom 62:49. Budućnost se vraća potpuno u utakmicu u četvrtom periodu, kada anulira zaostatak i dolazi do minimalnog vodstva u 37 minuti kada je rezultat bio 70:69.

Do kraja utakmice Bijeljinci su pr isebniji i dolaze do histoijskog uspjeha plasman u elitni rang bh. košarke.

Čurevac 24, Božović 20 poena uz 15 skokova i Peljto 18 poena istakli su se kod Budućnosti. Njegovanović 18, Damjanović 16 i Elez 15 poena kod Slavije.