Košarkaši Budućnosti Voli osvojili su Kup Crne Gore savladavši Mornar u finalu u Baru 92:83.

Tako je nastavljena apsolutna dominacija podgoričkog sastava kada je u pitanju crnogorski Kup, jer su plavi osvojili 12. trofej u ovom takmičenju, dok je samo Sutjeska 2013. godine uspjela da prekine dominaciju Budućnosti.

Mnogo bolje počela je meč gostujuća ekipa koja je povela 12:2, a Mornar nije imao adekvatan odgovor.

Budućnost je na kraju prvog perioda imala prednost 24:14, u sličnom ritmu nastavila i u drugoj četvrtini i na poluvremenu vodila rezultatom 41:32.

Bolje su “Plavi” započeli i treći period imali i plus 15, ali je Mornar u finišu ove četvrtine uspio u potpunosti da se vrati i da napravi preokret, pa su Barani u jednom momentu vodili 59:55. Pred početak odlučujućeg perioda rezultat je bio 65:62.

U posljednjoj četvrtini egal je bio sve do samog finiša, a onda je Budućnost odličnim šutem za tri poena uspjela da prelomi utakmicu i riješi je u svoju korist.