Ekipa Petra Mijovića tako je došla do prve pobjede u Evrokupu, ali je već ranije ostala bez šansi za plasman u narednu fazu takmičenja.

Loše je počeo meč po podgoričke “Plave” koji su prvu četvrtinu izgubili rezultatom 22:13. Nešto bolji su bili u drugom periodu, ali je domaći tim na poluvremenu vodio 41:33.

Ipak, treći period Budućnost je odigrala furiozno. Trento je postigao samo osam poena, dok se crnogorski šampion zaustavio na 31. “Plavi” su pred posljednju četvrtinu vodili 64:49.

Budućnost je dosta dobro odigrala i posljednju četvrtinu, održala stečenu prednost i došla do premijerne pobjede.

Najefikasniji u sastavu Budućnosti večeras je bio Hasan Martin sa 18 poena, Danilo Nikolić je postigao 13, Martins Mejers 11, a Nikola Ivanović jedan manje.

U domaćoj ekipi se istakao Džejms Blekmon sa 16 poena, dok je Rašad Keli dodao 12.