HomeRegionalni basketABA ligaČavloviću i Žižiću da li vas je sram: FMP se osladio u...

Čavloviću i Žižiću da li vas je sram: FMP se osladio u Draženovom domu

Gosti iz Železnika mogli su do do trijumfa i u regularnom dijelu utakmice, ali je Aleksa Radanov na deset sekundi do kraja pogodio 1/2 bacanja.

Cibona je imala posjed za pojbedu, ali nisu uspeli da upute loptu ka košu, pošto je Nenadić ukrao loptu Ratkovici.

Nenadić je potom pokušao za tri poena, ali nije uspio da pogodi, pa se otišlo u dodatnih pet minuta.

Na početku produžetka činilo se da će Cibona slomiti otpor FMP, pošto su brzo napravili mini seriju 5:0.

Ipak, gosti su zaigrali bolje i zahvaljujući Filipu Čoviću koji postiže pet poena zaredom dolaze do izjednačenja.

Luka Žorić je na minut do kraja pogodio jedno od dva bacanja za rezultat na semaforu 84:83 za domaći sastav. Čović je potom promašio za dva, a istom mjerom uzvratio je i Žorić.

Odgovornost je preuzeo Stefan Pot koji poentira na 11 sekundi do kraja za vođstvo FMP, 85:84. Marko Tomas je promašio za pobjedu, pa je tako ekipa iz Železnika zabilježila deveti trijumf.

Cibona je pretrpjela peti poraza zaredom, ukupno dvanaesti.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Filip Čović sa 18 poena, Apić je ubacio 11, dok su po 10 postigli Pot i Nenadić. Kod Cibone, Žorić je postigao čak 31 poena (10/25 iz igre), Ratkovica je dodao 16, odnosno Rozić 10.