HomeINObasketCavsi s 4-0 pomeli Hawkse, Oklahoma izjednačila protiv Spursa

Cavsi s 4-0 pomeli Hawkse, Oklahoma izjednačila protiv Spursa

Cleveland Cavaliersi osigurali su nastup u finalu Istočne konferencije NBA lige nakon što su sa 100:99 pobijedili Atlanta Hawkse, a Oklahoma City Thunder pobijedio je San Antonio Spurse sa 111:97 u četvrtoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije, izjednačivši omjer na 2-2.

Domaćine je u Oklahoma Cityju s 41 poenom, što je izjednačenje njegovog najboljeg učinka karijere u doigravanju, predvodio Kevin Durant.

Oklahoma se teško hrvala s čvrstom obranom gostiju i zaostajala je četiri koša nakon tri četvrtine, no onda su Durant i društvo nadigrali Spurse 34-16 u četvrtoj dionici, a sam Durant je ubacio 17 u tom razdoblju, više od kompletne momčadi gostiju.
Russell Westbrook ostvario je 14 poena, 15 asistencija i sedam skokova za Thunder, Steven Adams 16 koševa i 11 skokova, a Dion Waiters ušao je s klupe i zabio 17. Tony Parker predvodio je San Antonio s 22 koša, Kawhi Leonard ostvario je 21, uz šest skokova, a LaMarcus Aldridge 20 poena i šest skokova.

Peta utakmica igra se u utorak u San Antoniju.

Bio je sjajan, moram mu odati priznanje, bio je fantastičan, rekao je trener Spursa Gregg Popovich o Durantovoj igri.

Bila je to izjednačena utakmica, a gosti su izgledali kao da su bliže uspjehu sve do prvih minuta posljednje četvrtine. No pomalo su posustajali i Waiters je zabio tricu za 98:91 vodstvo domaćina pet i pol minuta do zadnjeg zvuka sirene. Uzvratio je Parker polaganjem, Enes Kanter je vratio Oklahomu na plus sedam, a tri minute i 14 sekundi prije kraja Parker je s tri poena u napadu smanjio minus na 100:96. Kod vodstva Oklahome od četiri koša Durant je s četiri uzastopna poena povećao razliku na 105:97 dvije minute prije kraja. Pokušao je uzvratiti Leonard, ali promašio je dva pokušaja za tricu u nizu, a onda je Durant zabio jednu iz kuta, odvevši svoju momčad na preveliku razliku s premalo vremena do kraja za Spurse.

Cleveland je do pobjede 100:99 protiv Atlante, u kojoj je pomoćni trener Neven Spahija, te ukupnih 4-0 u seriji došao zahvaljujući Kevinu Loveu, koji je zabio 27 koševa, a LeBron James je pogodio šut 39.2 sekundi prije kraja. Love je ubacio osam trica iz 15 pokušaja, a James i Kyle Irving su utakmicu završili sa 21 poenom svaki. James je također upisao devet asistencija, a Irving osam. Najbolji strijelac Hawksa bio je Dennis Schroder, koji je zabio 21 koš. Paul Millsap je imao priliku za koš, no to je bilo nakon zvuka sirene za kraj, a  lopta ionako nije ušla. Schroder je doveo Hawkse u vodstvo 97:96 minutu i pol prije kraja, onda je na Jamesu napravljena blokada pa je promašio šut. Schroderov sljedeći šut je također blokiran, a James je dobio priliku za šut kojeg je i pogodio za 100:97. Schroder je nakon toga također pogodio 34.4 sekundi prije kraja, a James je promašio tricu.