HomeRegionalni basketABA ligaCedevita Olimpija slavila protiv Mege

Cedevita Olimpija slavila protiv Mege

U derbiju 13. kola ABA lige, Cedevita Olimpija je kao gost savladala Megu sa 93:88 (28:29, 20:20, 24:21, 21:18).

Džerod Džons i Kendrik Peri su odveli Cedevita Olimpiju do početne prednosti od 5:0, a Malkolm Kazalon je trojkom odgovorio na drugoj strani. Uslijedio je i pogodak Rajona Brauna van linije 6,75m za goste, a i Peri je bio raspoložen i rezultat je poslije četiri minuta igre bio 15:7 za tim iz Ljubljane. Vlade Jovanović je tada zatražio minut odmora, nakon koga su njegovi izabranici pokazali pozitivnu reakciju i postepeno se vratili u meč, a do kraja prvog perioda su i poveli, te se na prvu pauzu otišlo sa 29:28 u njihovu korist.

Efikasnost je sa obje strane opala u drugoj četvrtini. Peri i Džons su prvi poentirali za Cedevita Olimpiju, a Dejšon Smit za Megu. Ipak, momentum je ubrzo prešao na stranu izabranika Jurice Golemca, koji su poslije tri i po minuta preko Brauna došli do prednosti od +9 (40:31). Ipak, Marko Simonović i Milenko Tepić su se pobrinuli da se njihov tim ponovo dođe do egala, smanjili su na 40:38. Potom se uglavnom igralo koš za koš, Jaka Blažič se aktivirao za goste, a Filip Petrušev je postavio konačan rezultat prvog poluvremena, 49:48 za Jovanovićev tim.

Cedevita, Cedevita Olimpija sjajnom šuterskom predstavom savladala Megu

Tok meča se u nastavku nije mnogo mijenjao u odnosu na prvih 20 minuta. Ljubljančani su ponovo prvi probacili loptu kroz protivnički obruč, a za to su bili zaslužni Blažič i Braun. Nakon poena Džonsa u četvrtom minutu treće četvrtine, Cedevita Olimpija je došla do +6 (58:52).

Izgledalo je da bi u tim momentima ovaj susret mogao otići u jednom pravcu, no kao i ranije, domaćini su smogli snage da odbiju nalet protivnika. Stefan Momirov je povezao četiri poena, a Petrušev je dodao trojku i Mega je ponovo povela, a na suprotnoj strani je poene za svoj tim kreirao Mikael Hopkins. Do kraja pretposljednje dionice, gosti su se nešto bolje snašli i u odlučujući kvartal ušli sa 72:70.

Cedevita Olimpija je na krilima Džonsa i Perija stigla do +7 (77:70), a prednost su održavali u narednim minutima. Simonović je van linije 6,75m smanjio na -2 (79:77) na šest minuta do isteka vremena, ali to je otprilike bilo sve od njegovog tima do kraja ovog meča. Prvo mu je Edo Murić uzvratio istom mjerom, da bi Peri uspješno položio, a zatim i pogodio dalekometnu trojku iz teške pozicije za 87:79 i domaćini se nisu uspjeli još jednom vratiti u život. Konačan rezultat je glasio 93:88.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Peri, koji je postigao 21 poen, a identičan učinak je na drugoj strani imao Simonović.

meridianbetsport.ba / foto: KK Mega