Košarkaši Budućnost Volija poraženi su na gostovanju Cedevita Olimpiji 95:84 u zaostalom meču petog kola regionalne ABA lige.

Budućnost je prije dva dana takođe poražena od ljubljanske ekipe i to u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa.

Budućnost je večeras nakon prve četvrtine imala prednost 19:16, a onda je domaći tim preokrenuo i na poluvremenu vodio 42:36.

Cedevita Olimpija je doživjela pravu šutersku rapsodiju u trećem periodu pogodivši čak osam trojki, a Budućnost nije imala odgovor na takvu igru, pa su domaći imali 75:56 pred odlučujući period.

Rutinski je Cedevita Olimpija odigrala posljednju četvrtinu, pa Budućnost nije uspjela da ugrozi vođstvo domaćih iako su “Plavi” smanjili na minus 10 u jednom momentu.

Sada obje ekipe imaju po 10 pobjeda i tri poraza.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jaka Blažić sa 28 poena, dok je Džerod Džons dodao 20.

U ekipi Budućnosti istakao se Melvin Edžim sa 18 poena, Danilo Nikolić je imao 14, Nikola Ivanović 13, a Džastin Kobs 12.