Košarkaši Lovćena upisali su večeras u 17. kolu, u Beogradu protiv ekipe Dynamic VIP Pay, prvu pobjedu u gostima u tekućoj sezoni ABA 2 lige, rezultatom 71:89.

U prvom dijelu uvodnog kvartala večerašnji rivali su odmjeravali snage, a u drugom je za nijansu bio domaćin, koji je na prvu pauzu pošao sa 3 poena prednosti (21:18).

Odbrana Lovćena ojačala je u drugom periodu igre – Cetinjani su bili efikasniji u odnosu na prvih 10 minuta (21 postignut poen), dok su na drugom dijelu terena primili svega 13 koševa, za vođstvo na velikom odmoru 34:39.

Sredinom treće dionice Kašćelanovi puleni su košem večeras izuzetno raspoloženog Rakočevića prvi put stekli dvocifrenu zalihu (39:49), a potom su višeminutni post domaćina produžili za još 100 sekundi, kada je Popović trojkom primorao trenera Dynamica-a da zastraži tajm-aut (39:52).

Poslije 60 sekundi pauze, petominutni period bez koša domaćina prekinuo je Glas faul košem – 42:52.

To nije obeshrabrilo goste iz Crne Gore, koji su košem Lopičića i 5 poena Latkovića pošli na +17 (42:59).

14 sekundi prije kraja dionice Dynamic je uspio da spusti razliku na 12 (49:61), ali je tik prije isteka 30. minuta kapiten Lovćena Đukanović pogodio svoju prvu trojku na meču, nakon 6 promašaja, za velikih 15 poena prednosti (49:64).

Nakon tri minuta završne četvrtine Cetinjani su imali plus 20 (54:74), a do kraja susreta su održavali visoko vođstvo, koje je u jednom trenutku iznosilo maksimalnih +21 (63:84).

Najbolju partiju ove sezone u dresu kluba iz svog grada prikazao je Latković, koji je uknjižio 20 poena, 5 skokova, te po 4 ukradene lopte i asistencije, za indeks 32. Pratili su ga Popović i Rakočević (7 skokova) sa po 16, a izvanredan je bio i Hadžibegović sa 15 i 6 uhvaćenih lopti.

U poraženom timu odskočio je Nikšićanin Bojan Tomašević sa 17 poena i 5 skokova, a odskočio je još Pašajlić sa 14.