HomeINObasketCleveland izborio majstoricu, fenomenalni LeBron James

Cleveland izborio majstoricu, fenomenalni LeBron James

Košarkaši Cleveland Cavaliersa, koji su gubili 1-3 u finalnoj seriji NBA lige, uspjeli su izboriti majstoricu nakon što su noćas na domaćem terenu svladali branitelje naslova Golden State Warriorse sa 115:101, pa je rezultat u pobjedama poravnat na 3-3.

Cleveland je silovito krenuo u šestu utakmicu i dobio je prvu četvrtinu sa 20 razlike (31:11). Golden State se uspio pribrati u drugoj dionici, došao je na osam poena minusa, ali do poluvremena njihov zaostatak se opet povećao, iznosio je 16 koševa.

Tri i pol minute prije kraja treće četvrtine Golden State je zaostajao 19 poena, ali je serijom 8-0 došao na prihvatljivi minus,  71:80.  I u posljednjoj četvrtini Cleveland je stalno bio u prednosti, a ona niti u jednom trenutku nije bila manja od sedam koševa, te je na kraju zasluženo izborio sedmu, odlučujuću utakmicu koja je na rasporedu u nedjelju, 19. lipnja, u Oaklandu.

Cleveland je do pobjede predvodio LeBron James, koji je upisao 41 koš, 11 asistencija i 8 skokova. Kyrie Irving ubacio je 23 poena, a Tristan Thompson dodao je 15 koševa i 16 skokova.

Kod Golden Statea najefikasniji je bio Stephen Curry sa 30 koševa, a Klay Thompson zabio je 25.