HomeINObasketNBACleveland poveo 3-0 protiv Toronta

Cleveland poveo 3-0 protiv Toronta

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Cleveland Cavaliersa poveli su s 3-0 u pobjedama protiv Toronto Raptorsa u polufinalu doigravanja Istočne konferencije svladavši ih u gostima sa 115:94, te ih još samo jedna pobjeda dijeli od plasmana u konferencijski finale.

Cavsi su do sedme uzastopne pobjede u ovogodišnjem doigravanju, u prvom krugu izbacili su Indiana Pacerse sa 4-0, stigli zahvaljujući sjajnom ulasku u posljednju četvrtinu dvoboja u Torontu. Uoči posljednjih 12 minuta bilo je samo dva razlike (79:77) za Cleveland, a onda su prvaci na krilima svog najboljeg igrača LeBrona Jamesa napravili seriju 20-3, kojom su pet i pol minuta prije isteka vremena stigli do nedostižne prednosti 99-80.

James je predvodio Cavse s 35 koševa, osam skokova i sedam asistencija, dok je Kevin Love dodao 16 poena i 13 skokova. Kod Raptorsa, koji su igrali bez svog prvog razigravača Kylea Lowryja, najbolji je bio DeMar DeRozan s 37 ubačaja, ali niti taj njegov najbolji učinak u karijeri u doigravanju nije bio dovoljan za pobjedu protiv prvaka.

Cavsi bi se mogli plasirati u finale Istoka već u nedjelju kada je na programu četvrta utakmica ovih suparnika koja će se ponovno igrati u Torontu.