U prvom meču četvrtfinala Evrolige, CSKA je kao domaćin pobijedio Fenerbahče sa 92:76 (28:23, 25:21, 11:22, 28:10).

Podsjećamo, tim iz Istanbula je u Moskvu doputovao bez Igora Kokoškova i šest igrača.

Danijel Heket i Toko Šengelija su doveli domaćine do prednosti od 4:0, a na drugoj strani je prvi poentirao Marko Gudurić. Nando Dekolo je zatim ušao u seriju i najavio svoju odličnu napadačku predstavu, pa je Fenerbahče na polovini perioda imao minimalnu prednost (13:12). Isti igrač je nastavio u dobrom ritmu, ali CSKA je dodao tempo u finišu i na prvu pauzu otišao sa +5 (28:23).

Izabranici Dimitrisa Itudisa su sjajno otvorili narednu četvrtinu i nakon tri minuta igre u njoj, poenima Janisa Strelnieksa su stigli do +13 (40:27). Tarik Biberović je svojim uspješnim nizom smanjio na 40:32, ali “Fener” nije uspijevao uhvatiti potpuni priključak i rezultat prvog poluvremena je bio 53:44.

Treći kvartal je u potpunosti pripao ekipi iz Istanbula. Turski predstavnik je pojačao odbrambeni intenzitet, a Kajl O’Kvin, Dekolo i Gudurić su poslije tri i po minuta smanjili na -4 (58:54).

Pridružio im se Lorenco Braun, koji je doveo svoj tim na samo posjed zaostatka (58:56), a prazan hod “Armejaca” su prekinuli Johanes Fojtman i Vil Klajburn. Ipak, gosti su ponovo dodali gas, te odigrali sjajno do kraja perioda, što im je omogućilo da u odlučujuću dionicu uđu sa prednošću od 66:64.

Itudisovi košarkaši su zaigrali konkretnije u početku finalne četvrtine, koju su otvorili pogotkom za tri Semena Antonova. Sigurnu realizaciju su potom izmijenjali O’Kvin i Klajburn, a Ivan Ukov je bio precizan van linije 6,75m za Moskovljane i tako im donio +4 (72:68). O’Kvin je smanjio na 72:70, a onda je uslijedila serija CSKA od 12:0 (84:70) koju je na tri i po minuta do kraja trojkom prekinuo Braun.

Ipak, ispostavilo se da je ovaj udar ruskog predstavnika bio presudan, Fenerbahče nije smogao snage da se vrati i konačan ishod je glasio 92:76.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Heket i Klajburn sa po 20, dok se na drugoj strani istakao Dekolo sa 27 poena.