U Donjem Vakufu odigran je derbi susret dvije prvoplasirane ekipe A1 lige između KK “Promo” Donji Vakuf i KK “IBU Spartans” Živinice. Iako su svi očekivali neizvjesnu borbu i tijesnu završnicu, tako nisu mislili igrači “Proma” i njihov novi trener, Kenan Jugo, te su od prve minute zaigrali riješeni da poklone novu pobjedu najboljim navijačima na svijetu. Na kraju je na semaforu stajalo velikih 98:70 (23:15; 18:16; 29:25; 28:14). Već u trećoj minuti “Momci s Vrbasa” imali su prednost 13:0.

Ipak, gosti su se malo pribrali i do poluvremena su ostali na, za njih, podnošljivih deset poena zaostatka, 41:31. A onda, u drugom poluvremenu, pogotovo u prvom dijelu zadnje četvrtine, na terenu je postojala samo jedna ekipa, ona iz Donjeg Vakufa. U gostujućoj ekipi jedino je sjajni Korkutović uspijevao nešto da uradi, ali nije mogao sam protiv raspucanih igrača “Proma”. Zadnje tri minute šansu su dobili i juniori: Ajdin Čurić, Vedad Hadžić i Ernad Ganić.

Najefikasniji igrač utakmice bio je kapiten Živiničana Ado Korkutović sa 29 poena, a donekle su ga pratili Denis Meštrić sa 19 i Stefan Radosavljević sa 11 poena. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Dinko Peljto sa 24 poena (8 asistencija), Nedim Mustafica postigao je 23 poena (15 skokova), Admir Džihan 15 (9 asistencija), Ismail Hodžić 8, Damir Kasun 8 (8 asistencija), Rijad Smajlović 7, Ajdin Čurić 5, Strahinja Jovanović 4, te Dino Alkić i Mahir Ferhatbegović po 2 poena.

Ovom pobjedom “Promo” je ostao usamljen na vrhu tabele A1 lige sa omjerom 12 pobjeda i 5 poraza. Čestitamo svim igračima i trenerima, koji su u ovoj utakmici pokazali kako se bori za svoj tim. Zahvaljujemo i gostima iz Turbeta, ekipi KK “Berselum”, koji su bili naši gosti na ovoj utakmici. Na kraju, posebno zahvaljujemo navijačima, njih oko 800, koji su i večeras pokazali da su najbolja publika na svijetu, a najbolji navijači zaslužuju i najbolju ekipu.