HomeINObasketNBADobra igra Nurkića u porazu Portlanda (VIDEO)

Dobra igra Nurkića u porazu Portlanda (VIDEO)

Portland je prije dvije večeri uspio savladati ekipu San Antonija bez svog najboljeg igrača Damiana Lillarda, koji se oporavlja od povrede. Sinoć to nije bio slučaj, Trail Blazersi su izgubili u gostima kod Charlotte Hornetsa.

Charlotte prekinuo crni niz pobjedom nad Portlandom, Jusuf Nurkić u dobrom izdanju

Domaćini su slavili sa 109:101 i tako prekinuli crnu seriju od četiri uzastopna poraza. Već nakon prve četvrtine Hornetsi su vodili sa 20 poena razlike (44:24), stoga je bilo potpuno jasno u kojem smjeru će se odvijati meč…

U pobjedničkom sastavu je blistao playmaker Terry Rozier (34 poena, 10 asistencija), kod Portlanda je najefikasniji bio veteran Carmelo Anthony (24 poena).

Naš Jusuf Nurkić je pružio dobru partiju, postigao najviše poena od povratka u ekipu prošlog mjeseca, nakon loma zgloba. Za nešto manje od 24 minute u igri upisao je 12 poena, šest skokova, po dvije asistencije i blokade te jednu ukradenu loptu.