HomeRegionalni basketABA ligaDrežnjak odveo Zadar do trijumfa nad Krkom

Drežnjak odveo Zadar do trijumfa nad Krkom

Košarkaši Zadra u 17. su kolu regionalne ABA lige kao domaćini svladali Krku sa 78-71 (19-24, 14-13, 29-20, 16-14).

Gosti iz Novog Mesta držali su prednost tijekom čitavog prvog poluvremena zahvaljujući sjajnom šutu za tricu, no u nastavku su malo usporili, a Zadar je to iskoristio za preokret u trećoj četvrtini ponajviše zahvaljujući odličnom Dariju Drežnjaku.

Kada se početkom četvrtog dijela Zadar odvojio na 67-57 činilo se kako je utakmica “prelomljena”, no s nekoliko ishitrenih napada domaći su dopustili Krki da se serijom 11-0 vrati u susret i povede 68-67. Srećom, tada se ponovno “ukazao” Drežnjak te s pet uzastopnih poena odveo svoju momčad na 72-68.

U završnici je Zadar čak stigao i do prilično uvjerljivog trijumfa.

Trevor Thompson je sa 22 koša i 9 skokova bio najefikasniji kod Zadra, Drežnjak je dodao 18, a Justin Carter 16 uz 8 skokova i 7 asistencija. Kod Krke je Miha Lapornik ubacio 18, a Rok Stipčević je dodao 14 uz 11 skokova.

Zadar je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 5-10, dok Krka ima omjer 3-12.

HRT / Foto: Z. Kucelin