Kadetski tim Igman Burcha sa Ilidže ostvario je jučer pobjedu u protiv vršnjaka iz KK Kengur.

“Kadeti su jučer odigrali prijateljsku utakmicu protiv odlične selekcije Kengura, koju s klupe vodi legenda bosanskohercegovačke kosarke Enver Jahić. Jedna jako dobra disciplionovana ekipa, na Ilidžu je došla sa velikom željom i motivom za pobjedom sto je i početak utakmice nagovijestio, jer su gosti jako dobro otvorili utakmicu 18:9, a prvu četvrtinu rješavaju rezultatom 20:28. Poluvrijeme je završeno rezultatom 36:44 za Kengur. Početak treće četvrtine ponovo je pripao ekipi iz Zenice koja odlazi na +15, da bi naši kadeti tek tada podigli nivo odbrane i zaigrali puno bolje i krenuli smanjivati rezultat. Polovinom četvrtine četvrtine prava drama, igrao se koš za košem u toj igri naši kadeti uspjevaju preokrenuti i povesti utakmicu 79:76 na što ekipa Kengura nije uspjela odgovoriti. Najefikasniji u našem timu bio je Duvnjak 38 poena, moramo spomenuti A.Bilala koji je minut do kraja vezao dva šuta na kraju će se ispostaviti za pobjedu naših kadeta. Ekipi Kengura se zahvaljujemo na dolasku i nadamo se ponovnoj prijateljskoj utakmici”, saopšteno je iz KK Igman Burch.