HomeRegionalni basketABA ligaDynamic nanio novi poraz Acinim Studentima

Dynamic nanio novi poraz Acinim Studentima

Košarkaši Bosne Royal poraženi su u četvrtom kolu ABA dva lige od Dynamica rezultatom 73:65.

Bosna je sjajno krenula u meč i u četvrtoj minuti povela 14:7, a domaći su se u osmoj minuti vratili i izjednačili na 14:14. Ipak, Studenti na pauzu između dvije četvrtine odlaze sa pola koša prednosti, 19:20.

U 16. minuti bilo je plus devet za košarkaše Bosne, 21:30, a na odmor se otišlo sa prednosti Studenata od 27:32. Koševima Bože Đurasovića u 25. minuti Dynamic je poveo 38:37, a nedugo poslije Eldridge je kompletirao seriju domaćih od 9:0 i Dynamic je poveo 43:37. U posljednjih deset minuta se ušlo sa prednosti Dynamica od 54:51. Sredinom posljednje četvrtine Bosna je izjednačila, 58:58, a nedugo poslije Dynamic se odvojio osam poena prednosti, 68:60 da bi nešto manje od dvije minute prije kraja gosti trojkom Kneževića došli na 68:65.

Ipak, Dynamic je odbio taj nalet našeg viceprvaka i obezbijedio pobjedu u ovom susretu. Domaće je do pobjede vodio Krstić sa 20 poena, pet skokova i tri asistencije dok je bivši igrač Bosne Božo Đurasović postigao 16 poena uz sedam skokova. Još je dvocifren bio Eldridge sa 15 poena i sedam skokova dok je naš nekadašnji reprezentativac Ratko Varda postigao sedam poena.

Kod ekipe Bosne najbolji je bio Draško Knežević sa 18 poena, tri skoka i dvije asistencije dok je još dvocifren bio Maksim Šturanović sa 12 poena i 13 skokova.

Dynamic-Bosna Royal 73:65 (19:20, 8:12, 27:19, 19:14)