HomeBhbasketDžanan Musa dobija obećani stan

Džanan Musa dobija obećani stan

Iz Gradske uprave Bihaća ističu da nema mjesta kuloarskim pričama o tome da kadetski košarkaški reprezentativac BiH Džanan Musa neće dobiti stan koji mu je obećao gradonačelnik Emdžad Galijašević po osvajanju U-16 Evropskog prvenstva, piše portal Faktor.ba.

Naši sagovornici u Gradskoj upravi navode kako je realizacija ovog obećanja u toku, a u prilog tome govori, kažu, i činjenica da je Gradsko vijeće na posljednjoj sjednici donijelo odluku o stipendiranju nadarenih i talentiranih sportista s područja Bihaća.

Sastavljanje pravilnika

-U okviru odluke predloženo je i sastavljanje pravilnika o načinima stipendiranja nadarenih sportista i nakon što on bude urađen, naš Džanan Musa će aplicirati za stipendiju u okviru koje će dobiti novac u vrijednosti stana. Dakle, ono što je gradonačelnik Galijašević obećao Džananu, to će biti i ispunjeno na ovakav način – rekao je za Faktor savjetnik gradonačelnika Smail Toromanović.

Dodaje kako u Gradskoj upravi smatraju da je ovakva odluka u potpunosti u skladu sa zakonom i da će ona omogućiti da se vrhunski sport na području Bihaća unapređuje te motivišu mladi i nadareni sportisti.

On je na ovaj način negirao medijske napise o tome da Musa neće dobiti ono što mu je obećano.

Bez ishitrenih izjava

Džananov otac Rusmir nije želio davati „bilo kakve isihtrene izjave dok ne vidi kako će se situacija do kraja odvijati“. Ipak, naveo je kako je upoznat s tim da Grad Bihać užurbano radi na realizaciji onog što je Džananu obećao gradonačelnik.

– Ne želim spekulisati u vezi s ovim pitanjem. Uključen je i Sportski savez Grada, jer preko njih to najbolje može biti riješeno. Koliko znam, Grad je pokrenuo proceduru kako bi dato obećanje bilo ispunjeno – kazao je Rusmir Musa.

Faktor.ba

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije