HomeINObasketNBADžanane "Unski smaragde": Musa ponajbolji u porazu Netsa

Džanane “Unski smaragde”: Musa ponajbolji u porazu Netsa

Brooklyn Netsi su pretrpjeli težak poraz na gostovanju kod Phoenix Sunsa, koji ove sezone izgledaju puno bolje nego prethodnih godina.

Još u prvim minutama utakmice domaći tim je nametnuo žestok tempo (33:13 u osmoj minuti), koji gosti nisu uspjevali pratiti. Na koncu su Sunsi slavili sa ubjedljivih 138:112.

Do trijumfa su Phoenix predvodili bekovi, Devin Booker (27 poena) i Ricky Rubio (22). Kod Brooklyna su najefikasniji bili Spencer Dinwiddie (18) i DeAndre Jordan (16), a partiju ispod vlastitih standarda pružio je Kyrie Irving (15 poena, šut 7-16).

Dobra vijest tiče se Džanana Muse. Bh. talenat maksimalno je iskoristio priliku koju je dobio u ovoj utakmici te tokom 21 minute u igri zabilježio 12 poena i 6 skokova za Netse. Bio je tako četvrti strijelac ekipe, njegova najbolja partija u dresu Brooklyna i rekord NBA karijere, ako ne računamo susrete predsezone.

ako su aktuelni prvaci, Toronto Raptorsima nije niko davao prevelike šanse na gostovanju kod zahuktalih Lakersa (pobijedili u sedam mečeva zaredom), pogotovo zbog činjenice da nisu mogli računati na Kylea Lowryja i Sergea Ibaku.

No, što bi rekao Rudy Tomjanovich, nikad ne potcjenjuj srce šampiona. Lakersi su imali prednost na poluvremenu (60:52), ali na kraju su se u Staples Centeru radovali Raptorsi i slavili sa 104:113.

Goste su do trijumfa predvodili Pascal Siakam (24 poena, 11 skokova) i Fred VanVleet (23 poena, 10 asistencija), Lakersima nije pomogla dobra partija Anthonyja Davisa (27 poena), kao ni novi triple-double LeBrona Jamesa (13 poena, 13 skokova, 15 asistencija).