HomeINObasketFelipe Reyes upisao 1000. nastup za klub: Real poveo 2:0

Felipe Reyes upisao 1000. nastup za klub: Real poveo 2:0

I drugu pobjedu u polufinalu doigravanja ACB lige upisao je Real Madrid protiv Valencije. Nakon što je u prvoj utakmici slavio s 22 razlike (94:72), danas je konačna razlika bila nešto manja, ali i dalje i više nego dovoljna za 2-0 u seriji.

Kraljevski klub slavio je rezultatom 79:66 i stigao na korak od finala, a posebno vrijedi izdvojiti kako je pet minuta prije kraja susreta ušao kapetan Felipe Reyes koji je tako upisao svoj 1000. nastup za klub.

Što se tiče same utakmice, bolje ju je otvorila Valencia koja je prvu dionicu dobila s 22:14. Slijedi preokret u drugoj četvrtini u kojoj domaćin ubacuje dvostruko više poena (28:14) i na poluvrijeme odlazi sa šest koševa viška (42:36). Prednost je podebljao u nastavku susreta. Uoči posljednjih deset minuta bio je 16 poena u plusu (68:52) što je uspio sačuvati do kraja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Sergio Llull s 13 koševa, dok su po 11 poena dodali Trey Thompkins i Jeffrey Taylor.

Bojan Dubljević i Mike Tobey s po 12 poena predvodili su gostujuću momčad.