HomeINObasketEuroleagueFener se probudio u Pireju, Baskonia savladala Barcelonu

Fener se probudio u Pireju, Baskonia savladala Barcelonu

Košarkaši Fenerbahcea slavili su na gostovanju protiv Olympiacosa rezultatom 87:96, a turski klub je tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza u Euroligi, a u drugoj susretu Baskonia je napravila iznenađenje i na svom terenu slavila protiv Barcelone (76:74).

Domaći su imali prednost većim dijelom prve četvrtine, ali onda je Fenerbahce preokrenuo i do odlaska na odmor je imao +12 (40:52). Turski klub je u nastavku sigurno čuvao stečenu prednost i na kraju slavio sa osam poena razlike (87:96).

Sjajan je bio Nando De Colo, koji je bio najzaslužniji za pobjedu Fenera, a ubacio je 32 poena, uz dva skoka i tri asistencije. Luigi Datome je dodao 15, a Kostas Sloukas 14 poena. U poraženoj ekipi po 14 poena ubacili su Vassilis Spanoulis i Georgios Printezis.

Baskonia je imala prednost protiv Barcelone od početka utakmice. Domaći su čak u trećoj četvrtini imali 21 poen prednosti. U nastavku Katalonci su se uspjeli u potpunosti vratiti u igru. Pierre Oriola je 56 sekundi prije kraja ubacio oba slobodna bacanja i poravnao na 74:74. Na drugoj strani Tornike Shengelia je donio prednost Baskoniji od 76:74 38 sekundi prije kraja. Do kraja za Barcu promašili su Nikola Mirotivć i Oriola.

Henry Pierria je vodio Baskoniju do trijumfa sa 20 poena, tri skoka i isto toliko asistencija. Shavon Shields je dodao 14, a Shengelia poen manje. Najraspoloženiji kod Barcelone bio je Mirotić sa 17 poena, pet skokova i četiti asistencije. Pratili su ga Kyle Kuric i Malcom Delaney sa po 13 poena.