HomeRegionalni basketABA ligaFMP uzeo Zadru pobjedu u zadnjoj četvrtini (VIDEO)

FMP uzeo Zadru pobjedu u zadnjoj četvrtini (VIDEO)

Košarkaši Zadra upisali su još jedan poraz na gostovanju kod FMP-a.

Momčad Aramisa Naglića našla se na kraju još jednog poraza, rezultatom 91:76 i tako ostala na samom dnu prvenstvene tablice uz samo jednu pobjedu u pet susreta.

Prva četvrtina odigrana je u ujednačenom tempu, a obje momčadi mučile su se uhvatiti pravi ritam susreta. Zadar je ubacio svega 12 poena, a FMP je bio nešto bolji s ukupnih 18.

Ipak, nakon toga probudio se Joshua Bostic, a rezltat se naglo okrenuo u korist gostujuće momčadi. Američki košarkaš u drugoj je četvrini ubacio impresivnih 15 poena od čak 31 koša Zadrana. Unatoč velikom broju ubačaja FMP nije zaostajao previše, postigao je 23 koša i na poluvrijeme otišao samo s – 2 (43:41).

Ostatak utakmice Zadar je više manje hvatao rezultat, a FMP se sve više udaljavao na semaforu.

Kako se bližio kraj utakmice tako je pao i postotak uspješnih Zadrovih ubačaja. FMP je u šest minuta igre u posljednjoj četvrtini napravio ogrmonu seriju od 15:4 i ugrabio značajniju prednost (73:67). Napadački i skakački raspoloženiji domaćin time je i prelomio susret u svoju korist te stigao do pobjede.

Filip Čović i Aleksa Radanov s 15 koševa predvodili su FMP do pobjede, Boriša Simanić dodao je 14 poena. Joshua Bostic s 21 poenom i Luka Božić s 18 koševa i devet skokova bili su najučinkovitiji kod Zadra.

FMP – Zadar 91:76 (18:12 23:31 17:20 33:13)