HomeBhbasketLiga BiHFuriozan start Sparsa koban za Slobodu

Furiozan start Sparsa koban za Slobodu

Košarkaši sarajevskih Sparsa u okviru 5. kola Lige BiH na svom parketu savladali su tuzlansku Slobodu rezultatom 78:70.

Kobno po goste je bilo otvaranje utakmice. Furiozni start ekipe Nermina Selimovića i vodstvo 17:2 odredili su dalji tok utakmice.

Spars je na početku drugog dijela imao i +21, a Sloboda se na -8 vratila na početku četvrtog perioda. Međutim domaći su se konsolidovali i odbili naredne napade Slobode.

Preko Janjića Sloboda je stigla ponovo na -8 64:56, a onda su uslijedili promašaji šuteDva za tri poena Vrpaca, odnosno Gegića na drugoj strani.

Trojkom Gegića Tuzlaci su stigli na -7 66:59, a naredni napad domaći nisu realizovali preko Kamenjaša.

Grubor je pogodio trojku za 66:62, poslije čega je Selimović pozvao time-out. Domaći poslije predaha odlaze na 69:62, da bi Čerkezović promašio zicer poslije čega Sparsi idu na 71:62. Time-out na dva minuta prije kraja pozvao je trener Josip Pandža.

Manjgafić pogađa za 71:65, a potom i Janjić za 71:67. Sloboda ima kontranapad, ali Gegić pravi grešku na minut prije kraja. Grubor je pogodio za 71:70 i na 47 sekundu donio potpunu neizvijesnost u utakmicu.

Selimović je pozvao time-out. Đekić je pogodio trojku za 74:70, a Sloboda sa strane, nakon prekršaja na Gegiću, loptu bacila u aut i tu je bio kraj priče.

Najefikasniji kod domaćih bio je Darion Stroong Moore sa 15 poena, a pratili su ga Branislav Đekić i Kenan Kamenjaš sa po 12. Kod gostiju, Dragan Janjić je postigao 17, a Amar Gegić 15.