HomeBhbasketGlomazić: Naš cilj je plasman u Ligu 6

Glomazić: Naš cilj je plasman u Ligu 6

U mostarskom Zrinjskom su još u fazi kompletiranja momčadi pred start novog košarkaškog prvenstva BiH, ali je sastav trenera Zorana Glomazića dobio one osnovne obrise tima koji će klub predstavljati u narednoj godini.

Tako su poslije dogovora o produžetku suradnje s nositeljem momčadi, iskusnim Vedranom Princom, Plemići potpisali ugovor s centrom Ljubom Šamadanom (32) koji dolazi iz Šibenika. Osim njega od prinova su tu još i bek šuter Petar Despotović (27) iz Ergonoma (Niš), te krilni centar/centar Luka Radmilović (21) iz Mladosti (Mrkonjić Grad). O angažmanu posljednjeg dvojca tek će pasti dogovor, piše “Dnevni list”.

– Radmilović je 1994., zaštićeno godište, dok je Despotović iskusan igrač. Oni su u razgovoru s ljudima iz kluba, vidjet ćemo ih još na predstojećem turniru te se odlučiti o angažmanu, pojasnio je trener Zrinjskog Zoran Glomazić.

Klub su napustili Daniel Zovko, Mihailo Sekulović i Ivan Jurković.

– Ostali smo bez visokih igrača i tu smo se morali pojačati s dva igrača, govori Glomazić.

U Zrinjski se vratio Jure Brajković koji je bio na pragu odlaska u Igokeu, a priključeno je i nekoliko mladih košarkaša iz pomlatka kluba.

– Igrali smo dvije utakmice u Crnoj Gori protiv Teoda (Tivat) i jedne ruske momčadi. Rezultat je bio u drugom planu, vodili smo sve mlade igrače kako bi ih testirali. Pokazali su karakter i dobit će svoju šansu i na predstojećem turniru, govori Glomazić.

Zrinjski će za vikend organizirati tradicionalni, 8. po redu Memorijalni turnir Mariofil Džidić, u čast jednog od osnivača kluba i prvog predsjednika. Zrinjski će u polufinalu igrati s novih hrvatskim prvoligašem Goricom kojeg vodi bivši mostarski košarkaš, Josip Sesar.

– Dvije utakmice će nam pokazati u kojoj smo fazi pripreme, a zasad sve teče prema očekivanjima. Radimo dobro, a trebat ćemo još vremena da se pripremimo za početak prvenstva 10. kolovoza, kaže Glomazić.

U Ligi 12 će Zrinjski nastojati ponoviti rezultat iz prošle sezone.

– Imamo zrele igrače koji su radili dobro čitavo ljeto, želimo ostvariti kontinuitet rezultata i naš cilj će biti plasman među prvih pet ekipa, odnosno u Ligu 6, a za što mislim da imamo dovoljno snage, zaključio je Zoran Glomazić.

Izvor: Dnevni list

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije