HomeINObasketNBAHarden bez milosti (VIDEO)

Harden bez milosti (VIDEO)

Košarkaši Hjustona su sa 123:108 pobijedili Oklahomu u prvoj utakmici prve runde plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

“Rakete” su odigrale sjajan meč i protivniku ni u jednom trenutku nisu dozvoljavale ni da pomisli na trijumf.

U tome je prednjačio Džejms Harden koji je svom bivšem klubu ubacio 37 poena uz 11 skokova.

Sjajnu podršku je imao i Džefu Grinu koji je dodao 22 poena, Erik Gordon je imao poen manje, dok je Ben Meklemur upisao 14 poena.

Na drugoj strani je odličan bio Danilo Galinari sa 29 poena, Kris Pol je ostao na korak od tripl-dabl učinka (20 poena, 10 skokova, 9 asistencija), dok je Stiven Adams imao 17 poena i 12 skokova.

Podbacio je Šaj Gildžus-Aleksander sa samo 9 poena, a nije se proslavio ni Denis Šruder pošto je za 31 minut na parketu upisao svega 6 poena uz 4 asistencije.

Roketsi su već u prvom kvartalu stekli prednost od osam poena koja je do poluvremena duplirana, a na pred ulazak u posljednju četvrtinu iznosila je i više od 20 poena.

U četvrtoj četvrtini Oklahoma je uspela da ublaži poraz, ali ne i da se potpuno približi protivniku.