Prvak Bosne i Hercegovine Igokea iz Aleksandrovca kvalifikacioni turnir FIBA Champions lige igrat će u bugarskom Botevgradu.

U polufinalu Igokea igra sa Clujom čiji je trener Duško Vujošević, a drugi par su Friborug (Švicarska) – Sporting (Portugal).

Nakon najnovijih zbivanja pandemije COVID-19, Odbor košarkaške lige prvaka odobrio je promjenu formata kvalifikacijskih krugova 2020-21.

Kako bi se zaštitilo zdravlje i zajamčila sigurnost igrača, trenera i službenih osoba, ali i osiguralo pošteno natjecanje i pravilno organizirali igre, donesena je odluka da se sustav natjecanja izmijeni iz domaćih igara u format turnira, s jednim igrama za svaki krug kvalifikacija.

Održat će se četiri (4) turnira, koji se svaki sastoje od dvije (2) polufinalne igre i jedne (1) finalne igre, pri čemu će se polufinale igrati kao BCL kvalifikacijski krug 1, a finale kao BCL kvalifikacija. 2. krug, Ovi kvalifikacijski turniri odvijat će se na dvije različite lokacije:

Skupina A i B: Nikozija (Cipar) – Tassos Papadopoulos Eleftheria Zatvorena dvorana
Skupina C i D: Botevgrad (Bugarska) – Arena Botevgrad
Sastav skupina i parova u polufinalu temelji se na crtežu BCL kvalifikacijskih krugova kako slijedi:

Skupina A – Nikozija, CYP (dvorana Eleftheria)

Polufinale 1: Bakreni medvjedi (DEN) – Hapoel Tel Aviv (ISR)
Polufinale 2: Anwil Wloclawek (POL) – Belfius Mons-Hainaut (BEL)
Final: Pobjednik SF1 – Pobjednik SF2

Polufinale će se odigrati u srijedu 23. rujna
. Finale će se održati u petak, 25. rujna.

Group B – Nikozija, CYP (Eleftheria Indoor Hall)

Polufinale 1: Keravnos (CYP) – Iraklis (GRE)
Polufinale 2: Donar Groningen (NED) – Dnipro (UKR)
Final: Pobjednik SF1 – Pobjednik SF2

Polufinale će se odigrati u utorak, 22. rujna.
Finale će se održati u četvrtak 24. rujna.

Skupina C – Botevgrad, BUL (Arena Botevgrad)

Polufinale 1: U-BT Cluj Napoca (ROU) – Igokea (BIH)
Polufinale 2: Fribourg Olimpijski (SUI) – Sporting CP (POR)
finale: Pobjednik SF1 – Pobjednik SF2

Polufinale će se odigrati u srijedu 23. rujna
. Finale će se održati u petak, 25. rujna.

Skupina D – Botevgrad, BUL (Arena Botevgrad)

Polufinale 1: Tsmoki-Minsk (BLR) – Balkan Botevgrad (BUL)
Polufinale 2: Neptunas Klaipeda (LTU) – London Lions (GBR)
Final: Winner SF1 – Winner SF2

Polufinale će se odigrati u utorak, 22. rujna.
Finale će se održati u četvrtak 24. rujna.

Zbog trenutne situacije i propisa koji se primjenjuju u Bugarskoj i na Cipru, navijači neće biti dozvoljeni u arenama. Vrijeme savjeta bit će određeno u kasnijoj fazi.

V.V.

Leave a Reply