Košarkaši Igokee iz Laktaša prvi su osvajači Kupa Mirza Delibašić. U finalnom susretu tim Dragana Nikolića slavio je pobjedu nad sarajevskim Sparisam rezultatom 78:63.

U prvoj dionici vodila se izjednačena bitka. Domaći su poveli sa 7:4, ali je uslijedila serija Sparsa od 7:0 za preokret 10:11. U finišu prve dionice Igokea je preko Anđušića, koji je pogodio trojku, otišla na dvominutni odmor sa prednošću 18:16.

Sredinom drugog perioda Igokea odlazi na dvocifrenu prednost. U 16. minuti imaju prednost 37:25, a u 18. 40:25.

Spars je uspio u finišu prvog dijela spustiti zaostatak na -9, ali su faktički u posljednjim sekundama dozvolili Miloševiću ofanzivni skok, koji je potom uz dodatno slobodno bacanje zaključio prvi dio rezultatom 48:35.

Najefikasniji kod Igosa su bili Lešić 13 i Luković sa 12 poena, a kod Sparsa Bajramović i Albijanić sa po 6 poena.

U nastavku Igokea je sve do 28. minuta imala dvocifrenu prednost, a onda je Protić trojkama spustio zaostatak na -9 i -8. Igokea je ponovo bolja u finišu četvrtine i u posljednjih deset minuta ulazi sa +11 (60:49).

Spars se uspio u 33. minuti približiti na -6 (60:54). Luković postiže poene za 64:54 i na taj način Igokea odbija nalet Sparsa. Anđušić trojkom svome timu donosi 67:54, a trener Trbić zove time-out…

Kada je Igokea otišla na 73:56 jasno je bilo ko je osvajač Kinđetovog trofeja. Igokea je prekinula i Sparsov niz od 15 utakmica bez poraza.

Najefikasniji bio je Luković sa 21 poenom, Lešić je postigao 20, a Anđušić 14. Kod Sparsa Protić je postigao 15, a Manjgafić 11.